Vakbijeenkomst circulaire chemie

Afval als grondstof? We ontkomen er niet aan, omdat we ook toekomstige generaties een leefbare aarde nalaten. De uitdaging is niet alleen de transitie naar groene chemie, maar vooral de volgende stap te zetten naar circulaire chemie. Chris Slootweg, onderzoeker aan de UvA, zal in een lezing dieper ingaan op het belang van het gebruik van afval als grondstof en de noodzaak benadrukken om circulaire technologieën te ontwikkelen. Om die chemie te gebruiken om behoud van kritieke en essentiële grondstoffen te bereiken en bij te dragen aan het oplossen van urgente afvalproblemen. Een dergelijk streven zal moleculair ontwerp en synthese combineren met de impact van de huidige producten op het milieu, gericht op veilig ontwerp (geen persistente, bioaccumulerende en toxische verbindingen; groene chemie) en ontwerp voor hergebruik, terugwinning en recycling (circulaire chemie).

Vervolgens gaan we aan de slag met de bétaversie van nieuw ontwikkeld leerlingmateriaal wat goed te gebruiken is bij zowel nlt als scheikunde.

Voor meer informatie over kosten en aamelden: zie website Bètapartners.